Koledžas docētāju Erasmus + mobilitāte 2019.gada pavasarī

Ceturtdiena, 18 Aprīlis 2019 11:45

No 2018.gada 15. līdz 19.martam divi Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas pasniedzēji - lektore Anastasija Jēgermane un docente Marita Strādere - īstenoja docēšanas mobilitāti Mācību centrā Piramida Maribor Higher Vocational College, Slovēnijā. Izvēle par labu docēšanas mobilitātei bija saistīta nopietnu izaicinājumu, lai turpmākajā karjerā startētu ar augstāka līmeņa pieredzi un zināšanām darbā ar Latvijas un ārvalstu studentiem, kā arī apliecinātu OMTK docētāju kvalifikāciju turpmākiem starptautiskiem sadarbības un mobilitāšu projektiem.


Mobilitātes laikā lektore Anastasija Jēgermane vadīja laboratorijas darbus Piramida Maribor Higher Vocational College studentiem vīna etiķa paraugu salīdzināšanā, savukārt, Marita Strādere nolasīja vairākas lekcijas pirmā un otrā kursa studentiem par tādām tēmām, kā augstākās izglītības sistēma Latvijā un pārtikas rūpniecības attīstība Latvijā. Līdzi bija paņemti, pasniedzēju sagādāti, paraugi „Lāču“ maizes produkcijai, lai auditorija varētu salīdzināt Slovēnijas maizes cepšanas tradīcijas ar tām, kas vēsturiski izveidojušās pie mums.
Tā bija otrā pasniedzēju vizīte Slovēnijā, kas prasīja nozīmīgu darba ieguldījumu un deva lielu gandarījumu par paveikto. Pasniedzēju darbu augsti novērtēja Slovēnijas kolēģi, morāli atbalstīja draugi un kolēģi Latvijā, par ko jāizsaka lielu pateicību. Atsevišķs paldies Piramida Maribor Higher Vocational College ķīmijas laboratorijas laborantei Natašai un Erasmus + projektu koordinatorei Poloncai.
Slovēņu pasniedzēji deva iespēju piedalīties arī ekskursijā uz vairākām sabiedriskās ēdināšanas virtuvēm SPA hotelī, lielveikala restorānā Interspar un Mariboras hospitālī, lai būtu iespējams salīdzināt dažādu līmeņa ēdināšanas menedžmentu. Ekskursijā devās Piramida Maribor Higher Vocational College studenti, pasniedzēji un direktore Blanka Vombergar, ar kuru izveidojušās lieliskas koleģiālas attiecības.
Ieguvumi no īstenotās mobilitātes ir starptautiskās sadarbības veicināšana starp Piramida Maribor Higher Vocational College un OMTK, mācību metožu uzlabošana, idejas par studiju programmu un studiju procesa pilnveidošanu, kā arī zināšanu pārnese uz koledžas studentiem un mācībspēkiem.
Pēc vizītes tika saņemts uzaicinājums sagatavot publikāciju izdevumam, saistībā ar Piramida Maribor Higher Vocational College pastāvēšanas 20 gadu jubileju, kas arī tika izdarīts. Maijā, tupinot sadarbības tradīcijas, OMTK viesosies trīs pasniedzēji no Piramida Maribor Higher Vocational College.

Lasīts 1348 reizes

Mūsu partneri

Visi ar kuriem sadarbojamies